Obchodní podmínky

 

Specializace

Internetový obchod Český archiv vín uvádí na trh vína té nejvyšší kvality a renomé, vína, vybíraná na základě přísných požadavků našeho sommeliéra. Díky vlastním, klimatizovaným skladovacím prostorám a díky péči, která je všem vínům po celou dobu u nás věnována, máte 100% garanci kvality nabízených produktů. Vína jsou určena pro milovníky i znalce vín, pro gastronomii i specializované obchody s vínem….

Způsoby objednávky zboží

Každý zákazník má možnost volby optimálního způsobu objednávky:

-  Odesláním objednávky přímo z eshopu, prostřednictvím interaktivního objednávkového formuláře

-  Odesláním emailem na objednavky@ceskyarchivvin.cz

-  Odesláním faxem nebo telefonicky na 257810685

Odeslaná objednávka je brána jako závazná a kupující jejím odesláním souhlasí s obchodními podmínkami. Po odeslání objednávky kupující dostane její potvrzení emailem. Do tohoto potvrzení je možné objednávku kdykoliv zrušit.

Ceny zboží

Všechny ceny jsou uváděny včetně DPH. Na detailu produktu a v konečném účtování je zobrazena cena s i bez DPH. Ceny jsou smluvní a jsou sjednány na základě nabídky prodávajícího. Kupující akceptuje nabízenou cenu podáním závazné objednávky. Uvedené ceny na objednávce jsou pevné s platností ke dni odeslání objednávky.

Dodací podmínky

Většina zakázek je vyřizována neprodleně po odeslání zprávy potvrzující doručení objednávky, přičemž zboží je expedováno nejpozději do 5ti pracovních dní.

V případě, že dodavatel nebude moci z různých důvodů dobu expedice dodržet, bude odpovědný pracovník kontaktovat kupujícího, s cílem informovat ho o reálném termínu expedice zakázky.

Způsob a cena doručení

Každý zákazník má možnost volby pro něj optimálního způsobu dodání. Všechny možnosti se zobrazují ve formulářích objednávek, kde pouhým označením je proveden výběr způsobu dodání:

- osobní odběr v na našich kamenných pobočkách                0,- Kč                     

- pošlu si kurýra" na adresu kamenných poboček                  0,- Kč

- dodávka na adresu kurýrní službou Top Trans                    99,- Kč

- dodávka " v pravý čas" prostřednictvím smluvní dopravy

   přímo  na adresu a v určenou dobu (+/- 30min)                 499,- Kč

Dodávky čerstvých sýrů jsou s ohledem na nutnost zajištění teploty přepravy pod 8°C, realizovány pouze pro Prahu, pomocí vlastního chladícího vozu, za cenu kurýrní služby Top Trans.

Jak se u nás platí za zboží

V návaznosti na vybraný způsob dodání má každý zákazník, také několik možností způsobu úhrady za dodané zboží:

- hotově při předání zboží ( osobní odběr, "pošlu si kurýra",dobírka, Top Trans nebo „V pravý čas“)

- platební kartou (osobně - na našich kamenných pobočkách – viz Kontakty)

Právo na vrácení peněz (Dle zákona č. 367/2000 Sb.)

Máte právo na vrácení celé částky za zboží, a to do 14-ti dnů od doručení objednávky. Takto vrácené zboží musí být zasláno na náklady kupujícího, na adresu prodávajícího a v neporušeném původním balení (tak jak bylo doručeno), s daňovým dokladem a bankovním spojením kupujícího. Pokud zboží bylo dodáno prodávajícímu nepoškozené a ve shodě s údaji uvedenými na daňovém dokladu, převede prodávající odpovídající částku v nejkratším možném termínu na účet kupujícího. 

Reklamace a přebírání objednávky

- Prosíme, věnujte maximální pozornost při přebírání zboží od České pošty či jiné přepravní společnosti. Jestliže má balíček jakékoliv známky poškození, tak jej nepřebírejte. Budeme Vás co nejdříve kontaktovat ohledně nového doručení objednávky.

- Jestliže je zaslané zboží až po rozbalení vadné, nekompletní, neodpovídá obsahu objednávky či je poškozené, oznamte nám zjištěné vady co nejdříve emailem na: reklamace@ceskyarchivvin.cz

- Reklamace na kvalitu a jakost vín jsou automaticky uznávány v případě prokazatelných senzorických vad, vinný kámen není důvod k reklamaci je naopak projevem kvality, stejně jako depoty u červených vín.

- Trvanlivost vín a destilátů je individuální. U potravinářských produktů je vždy datum spotřeby uvedeno na obalu. U sommelierských doplňků, skla a klimatizovaných vinoték je záruční doba 24 měsíců.

- Před odesláním reklamovaného zboží na naši adresu Vám doporučujeme nás nejdříve kontaktovat telefopnicky. Můžete tak předejít zbytečným komplikacím, zdržení, výdajům, apod.

- Reklamované zboží doporučujeme odesílat v balení, ve kterém bylo doručeno. Může tak předejít případnému mechanickému poškození při dopravě, za které neneseme odpovědnost.

- Pro uznání reklamace je nutné odeslat daňový doklad, popis závady a produkt v originálním balení, se všemi součástmi (korek, krabičky, visačky, apod.). Dále zašlete i Vaše bankovní spojení, pro případ vrácení peněz.

- Nemůžeme uznat reklamace vzniklé neodbornou manipulací či špatným skladováním. Víno doporučujeme skladovat na tmavém místě při teplotě do 14°C a v poloze naležato, kdy nevysychá korek.

Ochrana osobních dat

Všechna osobní data z registrace, objednávek či vzájemné komunikace se zákazníkem, jsou brána jako diskrétní a nebudou sdělována třetím osobám kromě těch, které je potřebují pro doručení objednávky.

Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších dodatků a předpisů

Tato osobní data je možné na požádání odstranit z naší databáze, a to do jednoho týdne od podání žádosti.

Odpovědnost za škody

Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka.

Údaje o provozovateli

Internetový obchod provozuje Český archiv vín s.r.o. Vrážská 73/10  Praha 5 153 00                                   

IČ.: 25744666 DIČ.: CZ25744666

 

VINAŘSTVÍ

Sůkal Milan

Sůkal Milan

Rodinné Vinařství Sůkal – Nový Poddvorov (Slovácká vinařská podoblast) Rodiná vinařská firma založena v roce 1991. Už praděd Sůkal vinařil a patřil ... více zde

Valihrach Josef

Valihrach Josef

 Valihrachovou doménou jsou vyzrálá vína. O firmu se stará on, bratr František a obě rodiny. Svou strategii postavil na myšlence, že vína, která ... více zde

Tanzberg Mikulov

Tanzberg Mikulov

 Jak říká zakladatel a majitel vinařství dr. Vladimír Železný: „Dobré víno, to je vášeň. A ta je součástí práce celého týmu v našem vinařství už ... více zde

Domaine Viret

Domaine Viret

Phillippe Viret, je opravdu výjimečná osobnost - hlava tohoto neobyčejného vinařství produkující osobitá a robustní vína. To vše, za přísného ... více zde

NOVINKY
E-MAILEM