Vinotéky

Vinotéky

V sekci vinotéky bychom Vám rádi představili jednotlivé firemní vinotéky. Naše kamenné obchody poskytují perfektní servis a široký sortiment vín i dalších doplňkových produktů. Navíc zde můžete vína ochutnat a tak si udělat vlastní názor na jejich kvalitu. Český archiv vín tak nejen výběrem vín, ale i zázemím a poskytovaným servisem předstihuje ostatní E-shopy s vínem. U nás je totiž víno doma….

Více informací - prolink v názvu vinoték...

Vinotéka Český archiv vín Praha 5 Vrážská 73 tel.: 257810685

Vinotéka Český archiv vín Praha 6 Na Hutích 4 tel.:220514266

Vinotéka Moravský archiv vín Boskovice – Kpt. Jaroše 100/29 Tel.: 605 956 196

Benediktinské sklepy Broumov - Klášterní 1, Broumov 550 01 Tel.:+420 731 610 650

Co je vinotéka?

Slovo vinotéka vyjadřuje hned několik významů. První význam slova vinotéka je specializovaná prodejna vína, kde si víno nejen můžeme zakoupit, ale od odborníků na víno můžeme být poučeni a získat cenné informace. Druhý význam slova vinotéka představuje sbírku vína – domácí sbírku lahví, která je opečovávána, pečlivě uchovávána v pro víno nejideálnějších podmínkách. Třetí význam tohoto slova je vyjádření pro speciální skříň, u které se dá nastavit teplota i vlhkost. Pro nás nejdůležitějším významem je ten první, a to specializovaná prodejna vína.

Není vinotéka jako vinotéka!

Stejně důležité, jako vybrání kvalitního vína je i výběr místa, kde se chystáme víno zakoupit. Za takzvanou vinotéku se považuje mnoho obchodů, které k ostatnímu zboží nabízejí i pár lahví vína. Při koupi vína tak mnohdy ani nedostaneme informaci, jak dané víno servírovat, na jakou teplotu ho vychladit a při jaké teplotě ho skladovat. Pod termínem vinotéka je důležité si představit specializovaný obchod, do kterého přijdete za účelem koupi vína nebo doplňků úzce souvisejících s vínem. Personál vinotéky by měl být proškolený ohledně podávání informací o víně a měl by umět doporučit to pravé víno dle konkrétních požadavků.

Český archív vín si zakládá na osobitém přístupu ke každému ze svých zákazníků ať už z kamenných vinoték nebo z internetového obchodu.

Český archív vín – kvalitní vinotéka

Vinařství Více vinařství

Finca Las Moras

Více →

FURLAN Societa Agricola s.s.s

  Furlanský vinařský dům je výsledkem práce vinařské rodiny zakořeněné na tomto území. Bratři  Amedeo, Alberto a Moreno respektují tradici ve které poktačují a navazují tak na práci svého otce. Vinice … Více →